پرده زبرا چیست ؟ پرده زبرا که پرده دبل رول هم گفته می شود  ترکیبی از پرده کرکره و پرده شید رول است که به صورت دو لایه موازی قرار گرفته است، ساختار پرده زبرا از پارچه  است و با توجه به طراحی منحصر به فرد این نوع از پرده با تغییر زاویه بین دو لایه و نوارهای میانی ، میتوان نور عبوری از پرده را تغییر داد .
پرده زبرا که از جدیدترین سبک های پرده است از پارچه و تور که به شکل راه راه یکی درمیان در طرح ها و رنگهای متنوع با ظرافت و در عین حال رعایت تناسب رنگ در کنار هم بافته شده است.
در واقع پرده زبرا از ترکیب انواع پرده های توری ، پرده کرکره و شید رول تشکیل شده است.
امروزه پرده های زبرا که با توجه به طراحی خاص و هوشمندانه از تنوع رنگ و طرح بالایی برخوردار هستند در طراحی دکوراسیون داخلی و پوشش سلایق مختلف نقش برجسته ای دارند.
پرده زبرا به عنوان یکی از مدرنترین پرده های تزئینی که این روزها بسیار پرطرفدار است  با بالا و پائین کردن پرده درنتیجه جابجایی نوارهای پرده میتوان مقدار نور عبوری از پرده را را به صورت دلخواه از ۱۰ تا ۵۰ درصد تنظیم نمود و در صورت نیاز میتوان پرده را در کتیبه بالا به صورت کامل جمع نمود و از نور کامل استفاده کرد.
زیبایی و کارایی فوق العاده منحصر به فرد این پرده باعث شده طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده و سریعا جایگاه خوبی میان مدل های دیگر پرده باز نموده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
استفاده و کنترل پرده زبرا :
    روش دستی :
    در این روش با استفاده از زنجیر تعبیه شده در کنار پرده می توان نور محیط را تنظیم نمود.
    روش موتوری :
    می توان با تجهیز پرده به یک موتور الکتریکی ظریف و کوچک از سیستم موتوری و ریموت کنترل استفاده کرد که بوسیله آن می توان از فاصله دور عمل بالا و پایین و سایه روشن کردن را بصورت اتوماتیک انجام داد. در این حالت با استفاده از ریموت میتوان به آسانی از انواع حالتهای پرده زبرا استفاده نمود و نور محیط را تنظیم کرد.

 

شرکت فرزین دکور با عرضه محصولات و لوازم پرده های فانتزی و کلاسیک ، بیش از 20 سال در عرصه دکوراسیون داخلی حضور فعال داشته است . این شرکت با عرضه انواع پرده زبرا , پرده زبرومن , پرده شید ترک در طرح ها ورنگ های مختلف پیشتاز در عرصه ی تزئینات در سراسر کشور می باشد. هدف اصلی شرکت ،ارائه محصولات با تنوع بسیار بالا و متناسب با سلیقه های مختلف می باشد تا شما مشتریان عزیز با هر سلیقه ای بتوانید لوکس ترین ها را برای منازل و ادارات و... خود انتخاب کرده واز کیفیت محصولات ما ابراز رضایت فرمائید. پرده هاي زبرا يا همان دبل شيد نسل جديد پرده هاي فانتزي و لوكس ميباشد پرده ي زبرا به دليل تنوع بالا در طرح و رنگ و همينطور قيمت مناسب جايگاه ويژه اي در منازل و ادارات پيدا نموده. شركت فرزين دكور جزو اولين شركت هاي توليد كننده زبرا و شيد در ايران ميباشد كه باارايه انواع پرده ي زبرا و شيد با عالي ترين كيفيت قصد دارد تا رضايت مشتريان را جلب كرده و خدمتگزار تمامي مردم باشد .