انتخاب پرده مناسب یکی از سخت ترین کارهایی است که برای دکور منزل یا محل کار باید انجام داد. از طرفی به دلیل گستردگی طرح و جنس و مدل های پرده با بازار وسیعی مواجه می شویم. از طرفی ما همیشه اول مبل و فرش را انتخاب و خرید می کنیم و یا از قبل بخشی از لوازم مورد نیاز منزل را داریم و بعد از آن اقدام به خرید پرده می کنیم پس باید پرده ای انتخاب کنیم که با سایر لوازم منزل تناسب داشته باشد. در این مقاله سعی میکنیم راهکارهایی جهت تسهیل انتخاب و خرید پرده مناسب منزل شما ارائه دهیم.
قبل از هر چیز باید بدانیم هدف از نصب پرده چیست؟
ممکن است اهداف مختلفی از نصب پرده داشته باشید یکی از آنها کم کردن نور یا کنترل نور است. اگر هدف کم کردن نور باشد بهتر است از پرده های ضخیم استفاده کنیم یا برای پرده های نازک منزلتان آستر ضخیم در نظر بگیرید و حتی الامکان پرده را با کمترین فلاصله از پنجره نصب کنید تا هیچ راهی برای نفوذ نور نباشد. در بعضی از فضاها که نور کم است و تمایل به استفاده از حداکثر نور باشد بهتر است از پرده های نازک استفاده کنید و چوب پرده را بلندتر از عرض پنجره در نظر بگیرید و به شکلی نسب کنید که در صورت جمع کردن پرده ها در یا پنجره منزلتان کاملا باز شود و حداکثر نور وارد شود. اگر کنترل نور برایتان مهم است پرده زبر و پرده زبرومن انتخاب بسیا مناسبی است.
اگر زیبایی منزلتان اولین اولویت شماست ابتدا باید به سبک دکور منزلتان توجه کنید در صورتی که دکور منزلتان مدرن است قطعا از پرده ای با جنس و طراحی مدرن استفاده کنید موضوع بعدی که باید به آن توجه کنید رنگبندی لوازم منزل است رنگ پرده های منزلتان باید با فرش، مبل و رنگ دیوارها تناسب داشته باشد. تناسب به معنای هم رنگ بودن یا ست بودن نیست گاهی میتوان از رنگهای متضاد استفاده کرد.

شرکت فرزین دکور با عرضه محصولات و لوازم پرده های فانتزی و کلاسیک ، بیش از 20 سال در عرصه دکوراسیون داخلی حضور فعال داشته است . این شرکت با عرضه انواع پرده زبرا , پرده زبرومن , پرده شید ترک در طرح ها ورنگ های مختلف پیشتاز در عرصه ی تزئینات در سراسر کشور می باشد. هدف اصلی شرکت ،ارائه محصولات با تنوع بسیار بالا و متناسب با سلیقه های مختلف می باشد تا شما مشتریان عزیز با هر سلیقه ای بتوانید لوکس ترین ها را برای منازل و ادارات و... خود انتخاب کرده واز کیفیت محصولات ما ابراز رضایت فرمائید. پرده هاي زبرا يا همان دبل شيد نسل جديد پرده هاي فانتزي و لوكس ميباشد پرده ي زبرا به دليل تنوع بالا در طرح و رنگ و همينطور قيمت مناسب جايگاه ويژه اي در منازل و ادارات پيدا نموده. شركت فرزين دكور جزو اولين شركت هاي توليد كننده زبرا و شيد در ايران ميباشد كه باارايه انواع پرده ي زبرا و شيد با عالي ترين كيفيت قصد دارد تا رضايت مشتريان را جلب كرده و خدمتگزار تمامي مردم باشد .